Bądź na bieżąco!
Zapisz się na newsletter
| muratordom.pl » Murator » Wydania specjalne » Instalacje w domu
Numer Specjalny Extra 3/2013

Instalacje w domu

Dzięki dobrze zaplanowanym i wykonanym instalacjom nasze domy stają się komfortowe, wygodne, a koszty ich utrzymania są na akceptowalnym poziomie. Ale jak wybrać rozwiązania najlepsze do swojego domu? Które z nich spełnią nasze oczekiwania? Warto wcześniej poznać wszystkie nowoczesne rozwiązania instalacyjne, możliwości, jakie dają, ale też ich ograniczenia.

W każdym domu potrzebna jest instalacja wodna, kanalizacyjna, elektryczna, grzewcza i wentylacja. Wszystkie powinny być trwałe, działać bez problemów i nie absorbować zbytnio użytkowników. Można je wykonać na różne sposoby – przedstawiamy je w naszym poradniku i odpowiadamy na pytania dotyczące najważniejszych domowych instalacji. Jak podłączyć dom do wodociągu, a jak do kanalizacji? Co zrobić, gdy nie ma takiej możliwości? Jak poprawić jakość wody pitnej? Czym ogrzewać dom? Ile kosztuje ogrzewanie rożnymi paliwami? Czy warto zainwestować w pompę ciepła? A może lepiej wybrać nowoczesny kocioł na paliwo stałe? Jak wykonać instalację solarną? Jakimi kryteriami kierować się, wybierając kocioł? Co lepsze: ogrzewanie podłogowe czy grzejniki, wentylacja grawitacyjna czy mechaniczna? Czy kominkiem można skutecznie ogrzewać dom?

Kup ten numer

Tuznajdziesz
Porównaj
Przeczytaj dodatkowo:
Remont i Modernizacja

Poradnik remontowy dla wspólnot, spółdzielni mieszkaniowych i zarządców nieruchomości....

Dach i Poddasze

Wciąż największą popularnością cieszą się projekty domów parterowych z poddaszem użytkowym. Kusi...

Nowoczesny Dom

Gdyby kwestię nowoczesności domu rozpatrywać z punktu widzenia techniki, to musiałby to być dom naszpikowany...

Okna, Drzwi i Bramy Garażowe

Zakup okien do domu zawsze wzbudzał wiele emocji, bo były i są nie tylko elementem konstrukcyjnym, ale także...

ABC Wykończenia Domu

Budując dom, z niecierpliwością oczekujemy na moment, gdy będzie można zacząć jego wykańczanie. Przedtem...

ABC Budowy Domu

Jak zbudować dom bez błędów? W jakiej technologii i z jakich materiałów wznieść ściany, by były...

SPRAWDŹ
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.