Sklep online
Bądź na bieżąco!
Zapisz się na newsletter
| muratordom.pl » Murator » Wydania specjalne » Instalacje w domu
Numer Specjalny Extra 3/2013

Instalacje w domu

Dzięki dobrze zaplanowanym i wykonanym instalacjom nasze domy stają się komfortowe, wygodne, a koszty ich utrzymania są na akceptowalnym poziomie. Ale jak wybrać rozwiązania najlepsze do swojego domu? Które z nich spełnią nasze oczekiwania? Warto wcześniej poznać wszystkie nowoczesne rozwiązania instalacyjne, możliwości, jakie dają, ale też ich ograniczenia.

W każdym domu potrzebna jest instalacja wodna, kanalizacyjna, elektryczna, grzewcza i wentylacja. Wszystkie powinny być trwałe, działać bez problemów i nie absorbować zbytnio użytkowników. Można je wykonać na różne sposoby – przedstawiamy je w naszym poradniku i odpowiadamy na pytania dotyczące najważniejszych domowych instalacji. Jak podłączyć dom do wodociągu, a jak do kanalizacji? Co zrobić, gdy nie ma takiej możliwości? Jak poprawić jakość wody pitnej? Czym ogrzewać dom? Ile kosztuje ogrzewanie rożnymi paliwami? Czy warto zainwestować w pompę ciepła? A może lepiej wybrać nowoczesny kocioł na paliwo stałe? Jak wykonać instalację solarną? Jakimi kryteriami kierować się, wybierając kocioł? Co lepsze: ogrzewanie podłogowe czy grzejniki, wentylacja grawitacyjna czy mechaniczna? Czy kominkiem można skutecznie ogrzewać dom?

Kup ten numer

Przeczytaj dodatkowo:
Nowe Okna i Drzwi

Dom nowo budowany musi mieć nowe okna, drzwi i bramę garażową, dom remontowany – powinien. W tym...

Remont i Modernizacja

Poradnik remontowy dla wspólnot, spółdzielni mieszkaniowych i zarządców nieruchomości....

"Urządzamy ogród" NSE 1/14

Urządzenie ogrodu jest przyjemne – nawet oczyszczanie działki z chwastów i przekopywanie ziemi...

Zrób to Sam nr 3/2014

Wydawałoby się, że wakacje to czas większego luzu: wszystko zwalnia, dzieci powyjeżdżały na kolonie, mniej...

Zrób to Sam nr 1/2015

Moda na surowy beton we wnętrzach trwa już od dłuższego czasu i wcale nie słabnie. Wręcz przeciwnie -...

Z czego budować dom

Nowoczesny i komfortowy dom można zbudować na kilka sposobów. Jak wybrać najkorzystniejsze rozwiązanie...

SPRAWDŹ
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.