dostępne w wersji mobile muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Sklep online Pomoc Tagi Newsletter

Murator 12/2014

  • Kupujemy drzwi wewnętrzne
  • Dom jak nowy. Podział domu
  • Dachówki ceramiczne i betonowe – prawdy i mity
  • Ściany przyszłości. Które spełnią wymogi na 2021 rok?
  • Jak wybrać najlepszy rekuperator
  • Wiata na drewno – projekt i instrukcja wykonania
więcej
Aktualności
W numerze 9/2014 „Muratora” ogłosiliśmy konkurs na esej, który w ciekawy sposób przedstawiałby perspektywy budownictwa jednorodzinnego w Polsce. Dziękujemy za wszystkie nadesłane prace. Prezentujemy listę laureatów.
24 września w Pałacu Prymasowskim w Warszawie odbyła się debata „Domy w 2021 roku”. Zaproszeni przez redakcję „Muratora” goście rozmawiali o przyszłości budownictwa jednorodzinnego w perspektywie planowanych zmian prawnych. Na dole artykułu znajdziesz link do zapisu dyskusji.
We wrześniowym numerze „Muratora” ogłosiliśmy ankietę dla naszych Czytelników. Prosiliśmy, aby przedstawili nam swoje wyobrażenia na temat przyszłego domu. Uczestnicy mieli odpowiedzieć między innymi na pytania, jak wybierają miejsce na dom, co w posiadaniu domu jest dla nich najważniejsze, jakie domy im się podobają, jak i z czego zamierzają budować, jakie ...
Czekające nas zmiany w budownictwie jednorodzinnym były tematem zorganizowanej przez „Muratora” debaty „Domy w 2021 roku”. W dyskusję na ten ważny temat włączył się również Janusz Żbik, Podsekretarz Stanu w Departamencie Budownictwa Ministerstwa Infrastruktury i Rozwoju. W swoim liście do redaktor naczelnej „Muratora” minister wyjaśnia, jakie zmiany w prawie budowlanym będą ...
Domy-kostki po remoncie
Mogą przypominać nowoczesne wille. Z nową elewacją i zmienionym układem funkcjonalnym, otwarte na otoczenie dużymi przeszkleniami wyglądają bardzo ciekawie. Zobaczcie inspirujące przykłady domów, w których udało się to osiągnąć. W „Muratorze” 10/2014 wyjaśniamy szczegółowo, jak to zrobić.
„Nowości do łazienki” – dodatek do „Muratora” 10/2014
Redakcyjny przegląd nowości rynkowych przygotowany z myślą o urządzających łazienki. Prezentujemy 85 produktów estetycznych i praktycznych. Są wśród nich urządzenia do małych łazienek oraz do zadań specjalnych, a także modne płytki, oryginalne wanny oraz baterie. Zapraszamy do obejrzenia galerii i zapoznania się z kilkoma przykładowymi produktami.
Patronaty
Mr House – zagraj w budowanie domu!
W dniach 16-19 października do Essen w Niemczech zjechali się miłośnicy gier planszowych z całego globu, aby zapoznać się z nowościami na rynku. W tym roku Wydawnictwo Granna zaprezentowało nową grę, w czasie której można się wcielić w budowniczego własnego domu!
Warsaw Build 2014 – dla fachowców i klientów indywidualnych
W dniach 18-20 września w EXPO XXI w Warszawie odbędzie się druga edycja Międzynarodowych Targów Budowlanych i Wnętrzarskich Warsaw Build 2014. W tym roku impreza powraca do stolicy w nieco odmienionej formule – ostatni dzień będzie przeznaczony nie tylko dla sektora B2B, ale też B2C.
Konkursy
Miesięcznik „Murator” ogłasza konkurs na projekt domu jednorodzinnego opracowany zgodnie z warunkami technicznymi obowiązującymi od 2021 r.
Przygotuj własnoręcznie dekoracje i ozdoby świąteczno-noworoczne. Efekty swojej pracy sfotografuj i przyślij na nasz konkurs. Na zgłoszenia czekamy do 15 grudnia 2014. 
e-wydania
Wydania specjalne
Zrób to Sam nr 4/2014
Coraz częściej decydujemy się na łączenie pomieszczeń. Dotyczy to zwłaszcza kuchni, którą chętnie włączamy w strefę dzienną. Jak rozebrać ścianę sprawnie i bezpiecznie?
Zrób to Sam nr 4/2014
Dom Pod Klucz
Budowanie domu w sposób tradycyjny wymaga od inwestora ogromnego zaangażowania w cały proces budowy. I trwa kilkanaście lub kilkadziesiąt miesięcy. Można ten czas skrócić, decydując się na...
Dom Pod Klucz
Oba domy mają prostą bryłę, niesymetryczny dach i zostały oparte na planie trapezu – architekt wykorzystał te same środki architektoniczne, projektując w dwóch...
Ma za sobą długą przeszłość, a jednak projekty nowych domów przekonują, że drewno wykańczające elewacje może być bardzo nowoczesne. Doskonale prezentuje się nie tylko...
Jak zmieniać podział wnętrza? Jakie są konsekwencje zmiany miejsca kominka? Czy zmianę pokrycia będzie łatwo czy trudno wprowadzić?

Murator to najchętniej czytany miesięcznik dla budujących i remontujących domy. W Muratorze znajdziesz fachowe porady dotyczące nie tylko budowania i remontu domów jednorodzinnych. Podpowiadamy, jaki wybrać projekt domu, jak zabrać się za prace wykończeniowe a także jakie są najważniejsze zasady projektowania wnętrz. Murator to rzetelne artykuły na temat planowania i budowy instalacji elektrycznej, grzewczej czy wodno-kanalizacyjnej. Z miesięcznika dowiesz się, jakie wybrać urządzenia grzewcze, aby koszty ogrzewania były jak najniższe. Wyjaśniamy też, jak właściwie interpretować prawo budowlane i warunki techniczne. Jak prowadzić rozmowy z ekipą budowlaną, jak kontrolować poszczególne etapy budowy domu. Dzięki naszym poradom wybudujesz po prostu piękny i nowoczesny dom. Z Muratorem budowa domu i remont domu będą prostsze.

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.