dostępne w wersji mobile muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Sklep online Pomoc Tagi Newsletter

Murator 10/2014

  • Na czym warto zaoszczędzić, budując dom
  • Dobierz posadzkę do strefy wejścia. Znajdź najkorzystniejszy materiał
  • Dom-kostka do remontu. Jak go przeprowadzić?
  • Cała prawda o betonie komórkowym
  • Tynki wewnętrzne. Przewodnik inwestora
  • Pompa ciepła – powietrzna czy gruntowa?

Dodatki

  • „Nowości do łazienki”
więcej
Aktualności
Redakcyjny przegląd nowości rynkowych przygotowany z myślą o urządzających łazienki. Prezentujemy 85 produktów estetycznych i praktycznych. Są wśród nich urządzenia do małych łazienek oraz do zadań specjalnych, a także modne płytki, oryginalne wanny oraz baterie. Zapraszamy do obejrzenia galerii i zapoznania się z kilkoma przykładowymi produktami.
Zapraszamy do obejrzenia cyklu filmów w których eksperci omawiają zasady murowania ścian zewnętrznych, działowych, szczytowych, kolankowych z betonu komórkowego, ceramiki, silikatów.
Zapraszamy na podróż do pięknego ogrodu Moniki. Ogrodniczka opowiada o swoich różach - o każdej jest film.
Rozpoczęła się niezwykła budowa domu pasywnego. Marzena i Jarosław Wierzchuccy wygrali konkurs "Zbuduj z nami komfortowy dom" zorganizowany przez firmę Saint Gobain i Krajową Agencję Poszanowania Energii. Celem jest budowa domu pasywnego i otrzymanie dofinansowania dla NF15 w wysokości 50 tys. zł. Jesteśmy na budowie domu pasywnego każdego dnia. Kamery... start!
Architektoniczne pocztówki z Polski
...czyli muratorowy przegląd nowych domów. Są one z różnych regionów Polski i reprezentują różne style. Łączy je to, że pokazywaliśmy je na łamach miesięcznika i że stanowią dla nas pozytywne przykłady budynków, z których powstania mogą się cieszyć nie tylko mieszkańcy.
ROZMÓWKI BUDOWLANE - zobacz serię prawdziwych rozmów na budowie
Negocjujesz cenę, zawierasz umowę z wykonawcą, masz problemy na budowie - zobacz, jakie są prawidłowe odpowiedzi i reakcje inwestora.
Patronaty
Warsaw Build 2014 – dla fachowców i klientów indywidualnych
W dniach 18-20 września w EXPO XXI w Warszawie odbędzie się druga edycja Międzynarodowych Targów Budowlanych i Wnętrzarskich Warsaw Build 2014. W tym roku impreza powraca do stolicy w nieco odmienionej formule – ostatni dzień będzie przeznaczony nie tylko dla sektora B2B, ale też B2C.
Technologia jutra dostępna już dzisiaj – III Kongres PORT PC
23 września odbędzie się III Kongres Polskiej Organizacji Rozwoju Technologii Pomp Ciepła (PORT PC). Hasłem przewodnim będzie konferencji będzie „Technologia jutra dostępna już dzisiaj”. Serdecznie zapraszamy!
Konkursy
Miesięcznik „Murator” ogłasza konkurs na projekt domu jednorodzinnego opracowany zgodnie z warunkami technicznymi obowiązującymi od 2021 r.
Redakcja miesięcznika „Murator” ogłasza konkurs na esej: Dom polski 2021. Zapraszamy do udziału wszystkich, którzy chcą i potrafią pisać o domach, architekturze i budowaniu: projektantów i studentów architektury, wydziałów nauk technicznych lub humanistycznych, dziennikarzy zainteresowanych problematyką, praktyków...
e-wydania
Wydania specjalne
Nowoczesne Instalacje
Każdy dom jest inny. Różne są też oczekiwania i możliwości finansowe jego mieszkańców. Dlatego instalacje powinno się „szyć na miarę domu”. Priorytetem zawsze jest zapewnienie...
Nowoczesne Instalacje
Nowy Dach
Dach wieńczy dom. To on w istotny sposób określa wygląd budynku i nadaje mu tradycyjny lub nowoczesny charakter. Od kąta jego nachylenia, barwy i rodzaju pokrycia zależy to, czy stanie się...
Nowy Dach
Stal i beton – dwa materiały o całkowicie odmiennych właściwościach, które tworzą niezastąpiony w nowoczesnym budownictwie duet. Jest on z powodzeniem wykorzystywany...
Oto kilka rad pozwalających korzystnie ustalić zakres prac montażowych oraz je skontrolować.
Niepozorny, parterowy wiejski domek pod Krakowem. Po przebudowie jego obrys nie zmienił się, ale powierzchnia domu zwiększyła się ponaddwukrotnie.

Murator to najchętniej czytany miesięcznik dla budujących i remontujących domy. W Muratorze znajdziesz fachowe porady dotyczące nie tylko budowania i remontu domów jednorodzinnych. Podpowiadamy, jaki wybrać projekt domu, jak zabrać się za prace wykończeniowe a także jakie są najważniejsze zasady projektowania wnętrz. Murator to rzetelne artykuły na temat planowania i budowy instalacji elektrycznej, grzewczej czy wodno-kanalizacyjnej. Z miesięcznika dowiesz się, jakie wybrać urządzenia grzewcze, aby koszty ogrzewania były jak najniższe. Wyjaśniamy też, jak właściwie interpretować prawo budowlane i warunki techniczne. Jak prowadzić rozmowy z ekipą budowlaną, jak kontrolować poszczególne etapy budowy domu. Dzięki naszym poradom wybudujesz po prostu piękny i nowoczesny dom. Z Muratorem budowa domu i remont domu będą prostsze.

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody MURATOR S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody MURATOR S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.