dostępne w wersji mobile muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Bądź na bieżąco!
Zapisz się na newsletter

Murator 12/2015

  • Cztery rodziny - dwa bliźniaki. Mikroosiedle we Wrocławiu
  • Poddasze do późniejszego wykończenia
  • Nowoczesne drzwi wejściowe. Zobacz, co oferują producenci
  • Precz z hałasem. Jak wyciszyć ściany?
  • Nie bój się złodziei. Sposoby zabezpieczania domów przed włamaniem
  • Kary umowne. Co zrobić, gdy wykonawca spóźnia się z robotą?
więcej
Aktualności
Umowy deweloperskiej lepiej nie podpisywać pochopnie. Może być trudno się z niej wycofać. Jeśli deweloper nie zgodzi się na rozwiązanie kontraktu, będzie to możliwe tylko wtedy, gdy będzie można mu udowodnić niewywiązywanie się z obowiązków wskazanych w ustawie. Jakie to obowiązki?
Do październikowego numeru "Muratora" dołączyliśmy niespodziankę - praktyczny poradnik na temat planowania i urządzania nowej kuchni. Znajdziecie w nim ciekawe pomysły projektantów, modne rozwiązania, a także wiele praktycznych rad dotyczących wyboru urządzeń AGD i materiałów wykończeniowych.
Za kilka miesięcy ruszy nowy program dofinansowania termomodernizacji domów jednorodzinnych "Ryś". Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej obiecuje tym razem prostą i przyjazną dla właścicieli procedurę udzielania dotacji.
26 września odbyło się niezwykłe wydarzenie. W Pałacu Prymasowskim w Warszawie spotkało się prawie 200 osób - forumowicze Forum Muratora, redakcja, partnerzy spotkania - firmy Fakro i Isover. 6-godzinne wydarzenie rejestrowały kamery Murator.tv. Zobaczcie, jak przebiegło Spotkanie Forum.
VI spotkanie FORUM Muratora - ZDJĘCIA
Za nami VI spotkanie FORUM Muratora. Mieliśmy okazję spotkać się na żywo, zasięgnąć opinii ekspertów, podyskutować, wziąć udział w konkursach, a przede wszystkim spędzić czas w pełnej przyjaźni i ciepła atmosferze. Zobaczcie KRONIKĘ FILMOWĄ oraz zdjęcia ze spotkania Forumowiczów!
Ile można zaoszczędzić na ogrzewaniu wody dzięki kolektorom?
Kilkaset złotych czy kilkanaście tysięcy rocznie? Ile naprawdę można oszczędzić na ogrzewaniu wody dzięki instalacji kolektorów na dachu? To zależy od tego, czym teraz grzejemy wodę.
Patronaty
Startuje rywalizacja o tytuł Fasady Roku 2015!
To już dziewiąta odsłona konkursu Fasada Roku firmy Baumit. Jego ideą jest nagradzanie najładniejszych elewacji wykończonych z wykorzystaniem technologii tej firmy. Tegoroczna edycja startuje 1 września, a jej zwycięzców poznamy w pierwszej połowie 2016 r.
Podsumowanie RENEXPO® Poland 2015
Organizatorzy ogłosili, że sukcesem zakończyła się piąta edycja trzydniowych targów RENEXPO® Poland 2015. Podczas wrześniowej imprezy (22-24.09) zaprezentowało się 110 wystawców nie tylko z Polski, ale także z Niemiec, Czech, Litwy, Austrii, Holandii, Włoch oraz Chin.
Konkursy
Pokaż nam, co w mijającym roku udało Ci się zrobić w domu samodzielnie. Masz szansę wygrać zestaw narzędzi marki Dremel, niezbędny każdemu majsterkowiczowi. Zapraszamy do zabawy!
e-wydania
Wydania specjalne
Zrób to Sam nr 4/2015
Jak uniknąć pękania połączeń płyt gipsowo-kartonowych? Jak zasłonić brzydki, nierówny sufit, a co zrobić ze starymi płytkami? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań znajdziesz w naszym najnowszym...
Zrób to Sam nr 4/2015
Nowoczesny Dom
Gdyby kwestię nowoczesności domu rozpatrywać z punktu widzenia techniki, to musiałby to być dom naszpikowany elektroniką, która niemalże bezobsługowo zajmowałaby się jego funkcjonowaniem. Czy...
Nowoczesny Dom

Murator to najchętniej czytany miesięcznik dla budujących i remontujących domy. W Muratorze znajdziesz fachowe porady dotyczące nie tylko budowania i remontu domów jednorodzinnych. Podpowiadamy, jaki wybrać projekt domu, jak zabrać się za prace wykończeniowe a także jakie są najważniejsze zasady projektowania wnętrz. Murator to rzetelne artykuły na temat planowania i budowy instalacji elektrycznej, grzewczej czy wodno-kanalizacyjnej. Z miesięcznika dowiesz się, jakie wybrać urządzenia grzewcze, aby koszty ogrzewania były jak najniższe. Wyjaśniamy też, jak właściwie interpretować prawo budowlane i warunki techniczne. Jak prowadzić rozmowy z ekipą budowlaną, jak kontrolować poszczególne etapy budowy domu. Dzięki naszym poradom wybudujesz po prostu piękny i nowoczesny dom. Z Muratorem budowa domu i remont domu będą prostsze.

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.