dostępne w wersji mobile muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Sklep online Pomoc Tagi Newsletter

Murator 03/2015

  • Kiedy wybrać płytę fundamentową, a kiedy zwykły fundament?
  • Mieszkanie dla seniora. Jak zaaranżować wnętrze dla starszej osoby?
  • Impregnacja i inne sposoby zabezpieczenia drewna
  • Dom od dewelopera. Jak przeprowadzić jego odbiór techniczny?
  • Izolacja fundamentów. Papa przeciw wodzie i wilgoci
  • Jak ogrzać dom kolektorami słonecznymi

Dodatki

  • "Praktyczny przegląd okien"
więcej
Aktualności
W odpowiedzi na artykuł „Ważne wybory. Dom z poddaszem czy piętrowy” z numeru 2/2015 „Muratora” otrzymaliśmy list od naszego Czytelnika na temat kosztów budowy domu. Zamieszczamy odpowiedź naszego eksperta, inżynier Hanny Pokulniewicz, przewodniczącej Warszawskiego Oddziału Stowarzyszenia Kosztorysantów Budowlanych. A ile kosztowała budowa Państwa domu? – zapraszamy do dyskusji.
Nowy cykl jest przeznaczony dla tych, którzy zastanawiają się nad modernizacją dom i jego wyposażenia. Sprawdzamy, ile dziś kosztują nowoczesność, wygoda oraz poprawienie standardu mieszkania.
Każdy inwestor musi podjąć na różnych etapach budowy i wykończenia domu wiele ważnych decyzji, które rzutują na późniejsze użytkowanie budynku. W nowym cyklu "Muratora" przedstawiamy wady i zalety poszczególnych rozwiązań, ich koszty oraz doświadczenia pozostałych inwestorów. Radzimy, jak podjąć szybką i rozsądną decyzję.  
Z przyjemnością informujemy, że murator.tv - Telewizja Budowlana Muratora została wyróżniona w konkursie „Dziennikarze dla klimatu" organizowanym wspólnie przez Deutsche Bundesstiftung Umwelt (DBU) i Klub Publicystów Ochrony Środowiska EKOS, przy wsparciu Ambasady Niemiec.
Wyniki konkursu na esej „Dom polski 2021”
W numerze 9/2014 „Muratora” ogłosiliśmy konkurs na esej, który w ciekawy sposób przedstawiałby perspektywy budownictwa jednorodzinnego w Polsce. Dziękujemy za wszystkie nadesłane prace. Prezentujemy listę laureatów.
Debata „Muratora” – „Domy w 2021 roku”
24 września w Pałacu Prymasowskim w Warszawie odbyła się debata „Domy w 2021 roku”. Zaproszeni przez redakcję „Muratora” goście rozmawiali o przyszłości budownictwa jednorodzinnego w perspektywie planowanych zmian prawnych. Na dole artykułu znajdziesz link do zapisu dyskusji.
Patronaty
BUDMA 2015 – Międzynarodowe Targi Budownictwa i Architektury
Nowe technologie i materiały budowlane, zaawansowane systemy i rozwiązania zapewniające niskie straty energii i spełniające rygorystyczne wymogi – tak można scharakteryzować sektor budowlany. Naprzeciw tym zmianom wychodzi jedno z najważniejszych spotkań branżowych – targi BUDMA 2015.
Kampania edukacyjna „DOBRY MONTAŻ"
W grudniu 2014 roku rusza ogólnopolska kampania „Dobry montaż", której celem jest edukacja i zbudowanie świadomości inwestorów indywidualnych w zakresie dobrego montażu wyrobów stolarki budowlanej – okien, drzwi, bram, osłon i towarzyszących im rozwiązań. Organizatorem akcji jest Związek Polskie Okna i Drzwi.
Konkursy
Komfortowe korzystanie z okien na poddaszu zapewnisz sobie, wyposażając je w sterowanie elektryczne. Dowiedz się, jak wygrać okno dachowe z zestawem o wartości ponad 3300 zł.
Pobierz bezpłatny poradnik remontowy dla wspólnot, spółdzielni mieszkaniowych i zarządców nieruchomości. Zawiera on mnóstwo przydatnych wskazówek i rad specjalistów z różnych dziedzin z zakresu technologii budowlanych, prawa, finansów, które pomogą przygotować się do remontu i ułatwią jego przeprowadzenie.
e-wydania
Wydania specjalne
Zrób to Sam nr 1/2015
Moda na surowy beton we wnętrzach trawa już od dłuższego czasu i wcale nie słabnie. Wręcz przeciwnie - przybywa jego bardzo udanych imitacji.
Zrób to Sam nr 1/2015
Remont i Modernizacja
Poradnik remontowy dla wspólnot, spółdzielni mieszkaniowych i zarządców nieruchomości. Zawiera mnóstwo przydatnych wskazówek i rad specjalistów z różnych...
Remont i Modernizacja

Murator to najchętniej czytany miesięcznik dla budujących i remontujących domy. W Muratorze znajdziesz fachowe porady dotyczące nie tylko budowania i remontu domów jednorodzinnych. Podpowiadamy, jaki wybrać projekt domu, jak zabrać się za prace wykończeniowe a także jakie są najważniejsze zasady projektowania wnętrz. Murator to rzetelne artykuły na temat planowania i budowy instalacji elektrycznej, grzewczej czy wodno-kanalizacyjnej. Z miesięcznika dowiesz się, jakie wybrać urządzenia grzewcze, aby koszty ogrzewania były jak najniższe. Wyjaśniamy też, jak właściwie interpretować prawo budowlane i warunki techniczne. Jak prowadzić rozmowy z ekipą budowlaną, jak kontrolować poszczególne etapy budowy domu. Dzięki naszym poradom wybudujesz po prostu piękny i nowoczesny dom. Z Muratorem budowa domu i remont domu będą prostsze.

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.