dostępne w wersji mobile muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Sklep online
Bądź na bieżąco!
Zapisz się na newsletter

Murator 07/2015

  • Dachówki kontra blachodachówka. Które pokrycie jest lepsze?
  • Jak nowocześnie urządzić poddasze. Pomysły na przestrzeń pod skosami
  • Izolacja nakrokwiowa, czyli ocieplenie dachu od zewnątrz
  • Relaks w cieniu. Czym zadaszyć taras?
  • Wybierz najlepszą bramę do swojego garażu
  • Zbuduj domek ogrodowy. Kompletny projekt gotowy do realizacji
więcej
Aktualności
Taki domek można wznieść na każdej działce. Jego budowa nie wymaga żadnych pozwoleń.Dla kogoś obeznanego z konstrukcjami drewnianymi nie będzie trudna. Mniej doświadczonym pomogą opis wykonania i rozrysowane detale. Projekt znajdziesz w „Muratorze” 7/2015! Powodzenia!  
Chcesz zbudować domek ogrodowy, ale potrzebujesz więcej informacji? Czujesz, że przydałyby się szczegółowe rysunki? A może chcesz się dowiedzieć, jakie zrobić fundamenty, aby zbudować domek w granicy działki? Dodatkowe informacje - szczegółowa dokumentacja projektu - tylko dla naszych Czytelników!  
W „Muratorze” 6/2015 w artykule pt."Łączniki i gniazda wtyczkowe" opisujemy zasady podłączania łączników i gniazd wtyczkowych do instalacji elektrycznej. Rysunek nr 5 na s. 152 pokazuje odwrotny układ przewodów. Obok przedstawiamy prawidłowy.
Od 28 czerwca 2015 r. budowa wolno stojącego domu jednorodzinnego – gdy jego obszar oddziaływania mieści się w całości na działce, na której został zaprojektowany – nie wymaga uzyskania decyzji administracyjnej o pozwoleniu na budowę.
Targi ISH – Frankfurt 2015
Międzynarodowe targi instalacji sanitarnych, ogrzewania, klimatyzacji i wentylacji to największe wydarzenie tej branży w Europie. Śmiało można powiedzieć, że kreuje trendy i wyznacza kierunki rozwoju. W ciągu czterech dni targi odwiedziło prawie 200 tys. osób.
Rozstrzygnięto konkurs architektoniczny DOM DOSTĘPNY na rok 2021
We wrześniu ubiegłego roku miesięcznik „Murator” ogłosił konkurs na projekt domu jednorodzinnego opracowany zgodnie z warunkami technicznymi obowiązującymi od 2021 r. Dziś prezentujemy jego laureatów. Poznaj zwycięzców konkursu DOM DOSTĘPNY na rok 2021.
Patronaty
Relacja z VIII Forum Energetyki Prosumenckiej
W maju byliśmy gośćmi VIII Forum Energetyki Prosumenckiej zorganizowanego przez Instytut Energetyki Odnawialnej. Wiodącym tematem była oczywiście niedawno uchwalona ustawa o odnawialnych źródłach energii i wprowadzona do niej w ostatniej chwili tak zwana poprawka prosumencka przyznająca taryfy gwarantowane dla mikroprosumentów (źródła energii do 10 kW).
VI Kongres Stolarki Polskiej
W dniach 21-22 maja w Ożarowie Mazowieckim odbędzie się VI edycja Kongresu Stolarki Polskiej organizowanego przez Związek Polskie Okna i Drzwi.
Konkursy
Komfortowe korzystanie z poddasza zapewnią dobrze dobrane okna dachowe. Firma Velux poleca okna obrotowe linii Standard Plus. Dowiedz się więcej. Możesz wygrać okno w dowolnym rozmiarze o wartości blisko 2 tys. zł!
We wrześniu ubiegłego roku miesięcznik „Murator” ogłosił konkurs na projekt domu jednorodzinnego opracowany zgodnie z warunkami technicznymi obowiązującymi od 2021 r. Dziś prezentujemy jego laureatów. Poznaj zwycięzców konkursu DOM DOSTĘPNY na rok 2021.
e-wydania
Wydania specjalne
Dom Energooszczędny
Numer Specjalny Muratora to unikalne na rynku kompendium wiedzy na temat energooszczędności. Na 216 stronach przedstawiamy najważniejsze zagadnienia dotyczące projektowania oraz zasad budowania ciepłych i...
Dom Energooszczędny
Zrób to Sam nr 2/2015
Robi się coraz cieplej, coraz więcej czasu spędzamy w ogrodach, na tarasach i balkonach. Przypominamy więc, że warto skontrolować stan drewnianych mebli, pergoli, altanek. Gdy straciły kolor lub nie...
Zrób to Sam nr 2/2015

Murator to najchętniej czytany miesięcznik dla budujących i remontujących domy. W Muratorze znajdziesz fachowe porady dotyczące nie tylko budowania i remontu domów jednorodzinnych. Podpowiadamy, jaki wybrać projekt domu, jak zabrać się za prace wykończeniowe a także jakie są najważniejsze zasady projektowania wnętrz. Murator to rzetelne artykuły na temat planowania i budowy instalacji elektrycznej, grzewczej czy wodno-kanalizacyjnej. Z miesięcznika dowiesz się, jakie wybrać urządzenia grzewcze, aby koszty ogrzewania były jak najniższe. Wyjaśniamy też, jak właściwie interpretować prawo budowlane i warunki techniczne. Jak prowadzić rozmowy z ekipą budowlaną, jak kontrolować poszczególne etapy budowy domu. Dzięki naszym poradom wybudujesz po prostu piękny i nowoczesny dom. Z Muratorem budowa domu i remont domu będą prostsze.

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.