dostępne w wersji mobile muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Sklep online Pomoc Tagi Newsletter

Murator 06/2015

  • Wentylacja grawitacyjna, czy wspomagana mechanicznie? Którą opcję wybrać?
  • Czytelnicy podpowiadają. Jak urządzić pomieszczenia dla dzieci?
  • Zasady wykańczania poddasza płytami g-k
  • Izolacje nadmuchowe. Ocieplanie celulozą
  • Pompa ciepła w remontowanym domu. Czy to dobry pomysł?
  • Najlepsze nawierzchnie do ogrodu

Dodatki

  • "19 Krytycznych momentów budowy"
więcej
Aktualności
Od 28 czerwca 2015 r. budowa wolno stojącego domu jednorodzinnego – gdy jego obszar oddziaływania mieści się w całości na działce, na której został zaprojektowany – nie wymaga uzyskania decyzji administracyjnej o pozwoleniu na budowę.
Z myślą o wszystkich inwestujących w mikroinstalacje OZE, w dniach 12-13 maja 2015 r. w Warszawie, w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Instytut Energetyki Odnawialnej organizuje VIII Forum Energetyki Prosumenckiej. Tegoroczna konferencja, nad którą patronat objął również miesięcznik Murator, odbędzie się pod hasłem „Obywatel z Energią”. Serdecznie zapraszamy!
Międzynarodowe targi instalacji sanitarnych, ogrzewania, klimatyzacji i wentylacji to największe wydarzenie tej branży w Europie. Śmiało można powiedzieć, że kreuje trendy i wyznacza kierunki rozwoju. W ciągu czterech dni targi odwiedziło prawie 200 tys. osób.
We wrześniu ubiegłego roku miesięcznik „Murator” ogłosił konkurs na projekt domu jednorodzinnego opracowany zgodnie z warunkami technicznymi obowiązującymi od 2021 r. Dziś prezentujemy jego laureatów. Poznaj zwycięzców konkursu DOM DOSTĘPNY na rok 2021.
Stoisko Muratora na targach BUDMA 2015
Podczas 24. edycji Międzynarodowych Targów Budownictwa i Architektury BUDMA 2015 w Poznaniu na stoisku Muratora ogłoszono wyniki konkursu DOM DOSTĘPNY na rok 2021. Odbył się również wykład "Kocham Cię, >>Życie (w architekturze"<<" oraz turniej wiedzy branżowej.
Ważne wybory: okna drewniane czy plastikowe
Każdy inwestor musi podjąć na różnych etapach budowy i wykończenia domu wiele ważnych decyzji, które rzutują na późniejsze użytkowanie budynku. W nowym cyklu "Muratora" przedstawiamy wady i zalety poszczególnych rozwiązań, ich koszty oraz doświadczenia pozostałych inwestorów. Radzimy, jak podjąć szybką i rozsądną decyzję.
Patronaty
VI Kongres Stolarki Polskiej
W dniach 21-22 maja w Ożarowie Mazowieckim odbędzie się VI edycja Kongresu Stolarki Polskiej organizowanego przez Związek Polskie Okna i Drzwi.
BUDMA 2015 – Międzynarodowe Targi Budownictwa i Architektury
Już 10 marca zaczynają się Międzynarodowe Targi Budownictwa i Architektury BUDMA 2015. To 24. edycja największych targów branży budowlanej w Polsce. Zapraszamy na stoisko „Muratora”!
Konkursy
Jeśli marzysz o przytulnym poddaszu pełnym światła dziennego, weź udział w konkursie. Profesjonalna ekipa przyjedzie do Ciebie, ociepli dach wełną mineralną Isover i zamontuje okna dachowe Fakro.
We wrześniu ubiegłego roku miesięcznik „Murator” ogłosił konkurs na projekt domu jednorodzinnego opracowany zgodnie z warunkami technicznymi obowiązującymi od 2021 r. Dziś prezentujemy jego laureatów. Poznaj zwycięzców konkursu DOM DOSTĘPNY na rok 2021.
e-wydania
Wydania specjalne
Zrób to Sam nr 2/2015
Robi się coraz cieplej, coraz więcej czasu spędzamy w ogrodach, na tarasach i balkonach. Przypominamy więc, że warto skontrolować stan drewnianych mebli, pergoli, altanek. Gdy straciły kolor lub nie...
Zrób to Sam nr 2/2015
ABC Wykończenia Domu
Budując dom, z niecierpliwością oczekujemy na moment, gdy będzie można zacząć jego wykańczanie. Przedtem jednak czeka nas podejmowanie licznych i niełatwych decyzji. Jak się przygotować do wykończenia...
ABC Wykończenia Domu

Murator to najchętniej czytany miesięcznik dla budujących i remontujących domy. W Muratorze znajdziesz fachowe porady dotyczące nie tylko budowania i remontu domów jednorodzinnych. Podpowiadamy, jaki wybrać projekt domu, jak zabrać się za prace wykończeniowe a także jakie są najważniejsze zasady projektowania wnętrz. Murator to rzetelne artykuły na temat planowania i budowy instalacji elektrycznej, grzewczej czy wodno-kanalizacyjnej. Z miesięcznika dowiesz się, jakie wybrać urządzenia grzewcze, aby koszty ogrzewania były jak najniższe. Wyjaśniamy też, jak właściwie interpretować prawo budowlane i warunki techniczne. Jak prowadzić rozmowy z ekipą budowlaną, jak kontrolować poszczególne etapy budowy domu. Dzięki naszym poradom wybudujesz po prostu piękny i nowoczesny dom. Z Muratorem budowa domu i remont domu będą prostsze.

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.