dostępne w wersji mobile muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Sklep online Pomoc Tagi Newsletter

Murator 09/2014

  • Poznaj 21 pomysłów na wykończenie ścian wewnętrznych
  • Dom jak nowy – modernizacja systemu grzewczego
  • Z czego wymurować ściany zewnętrzne
  • Jak się robi bonie w ścianie
  • Ranking paliw. Które są najtańsze
  • Jak zrobić strudnie na własnej działce

Dodatki

  • „Fotowoltaika w domu”
więcej
Aktualności
Tylko nie na projekcie, na nim nie wolno oszczędzać – mówi architekt. – Na dachu nie warto – przekonuje dekarz. – Dobre okna muszą być drogie – mówi sprzedawca okien. – Oszczędzanie na materiałach budowlanych się nie opłaca – przekonują w hurtowni. To jak budować oszczędnie?! - Zapraszamy do pobrania artykułu z "Muratora" na ten temat.
...czyli muratorowy przegląd nowych domów. Są one z różnych regionów Polski i reprezentują różne style. Łączy je to, że pokazywaliśmy je na łamach miesięcznika i że stanowią dla nas pozytywne przykłady budynków, z których powstania mogą się cieszyć nie tylko mieszkańcy.
Negocjujesz cenę, zawierasz umowę z wykonawcą, masz problemy na budowie - zobacz, jakie są prawidłowe odpowiedzi i reakcje inwestora.
Byliśmy dla Was na Targach Budowlanych BUDMA. Z kamerą odwiedziliśmy stoiska firm, by zapytać, jakie mają nowości, w jakim kierunku rozwija się dana branża. Zobaczcie cykl wywiadów o nowościach i trendach budowlanych 2014! 
Nowości budowlane 2014 - 18 wywiadów i prezentacji
Byliśmy dla Was na Targach Budowlanych BUDMA. Z kamerą odwiedziliśmy stoiska firm, by zapytać, jakie mają nowości, w jakim kierunku rozwija się dana branża. Zobaczcie cykl wywiadów o nowościach i trendach budowlanych 2014! Zaprasza murator.tv - Telewizja Budowlana Muratora.
Pogotowie Budowlane Muratora - już działa i czeka na zgłoszenia
Masz problem ze swoim domem? Może wezwiesz Pogotowie Budowlane Muratora? Napisz na adres: forum@murator.com.pl. Jeśli będziemy w stanie pomóc, przyjedziemy z ekspertem, a film z wizyty pomoże także innym. Zapewniamy anonimowość!
Patronaty
Technologia jutra dostępna już dzisiaj – III Kongres PORT PC
23 września odbędzie się III Kongres Polskiej Organizacji Rozwoju Technologii Pomp Ciepła (PORT PC). Hasłem przewodnim będzie konferencji będzie „Technologia jutra dostępna już dzisiaj”. Serdecznie zapraszamy!
Budowlana Marka Roku 2014
13 czerwca 2014 r. w Hotelu LORD w Warszawie odbyła się uroczysta Gala Wręczenia Nagród Budowlana Marka Roku 2014 i Champion Roku 2014 producentom z branży materiałów budowlanych.
Konkursy
Murator zaprasza wszystkich zainteresowanych budową własnego domu do udziału w ankiecie. Wystarczy odpowiedzieć na pytania zawarte w kwestionariuszu. Zajmie to kilka minut, a wszyscy respondenci otrzymają upominki. Najpełniejsze i najciekawsze odpowiedzi na pytanie otwarte zostaną nagrodzone. Do wygrania 20 myjek ciśnieniowych Kärcher.
Redakcja miesięcznika „Murator” ogłasza konkurs na esej: Dom polski 2021. Zapraszamy do udziału wszystkich, którzy chcą i potrafią pisać o domach, architekturze i budowaniu: projektantów i studentów architektury, wydziałów nauk technicznych lub humanistycznych, dziennikarzy zainteresowanych problematyką, praktyków...
e-wydania
Wydania specjalne
Nowy Dach
Dach wieńczy dom. To on w istotny sposób określa wygląd budynku i nadaje mu tradycyjny lub nowoczesny charakter. Od kąta jego nachylenia, barwy i rodzaju pokrycia zależy to, czy stanie się...
Nowy Dach
Zrób to Sam nr 3/2014
Wydawałoby się, że wakacje to czas większego luzu: wszystko zwalnia, dzieci powyjeżdżały na kolonie, mniej jest codziennej krzątaniny. Jednak nie u wszystkich tak jest. Wiele osób wykorzystuje...
Zrób to Sam nr 3/2014
Barwy coraz śmielej wchodzą do naszych wnętrz. Jeśli chcemy pomalować sąsiadujące ze sobą płaszczyzny na różne kolory, trzeba je starannie połączyć, czyli wykonać...
Jedno z najzimniejszych i najtrudniejszych do uszczelnienia miejsc w domu to brama garażowa. Jeżeli garaż jest ogrzewany lub połączony z częścią mieszkalną, powinno się w nim...
Może się zdarzyć, że już po uzyskaniu pozwolenia na budowę zechcemy coś zmienić w projekcie budowlanym. Nie wolno zapominać, że wszystkie zmiany muszą być zaakceptowane przez...

Murator to najchętniej czytany miesięcznik dla budujących i remontujących domy. W Muratorze znajdziesz fachowe porady dotyczące nie tylko budowania i remontu domów jednorodzinnych. Podpowiadamy, jaki wybrać projekt domu, jak zabrać się za prace wykończeniowe a także jakie są najważniejsze zasady projektowania wnętrz. Murator to rzetelne artykuły na temat planowania i budowy instalacji elektrycznej, grzewczej czy wodno-kanalizacyjnej. Z miesięcznika dowiesz się, jakie wybrać urządzenia grzewcze, aby koszty ogrzewania były jak najniższe. Wyjaśniamy też, jak właściwie interpretować prawo budowlane i warunki techniczne. Jak prowadzić rozmowy z ekipą budowlaną, jak kontrolować poszczególne etapy budowy domu. Dzięki naszym poradom wybudujesz po prostu piękny i nowoczesny dom. Z Muratorem budowa domu i remont domu będą prostsze.

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody MURATOR S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody MURATOR S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.