dostępne w wersji mobile muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Sklep online Pomoc Tagi Newsletter

Murator 06/2015

  • Wentylacja grawitacyjna, czy wspomagana mechanicznie? Którą opcję wybrać?
  • Czytelnicy podpowiadają. Jak urządzić pomieszczenia dla dzieci?
  • Zasady wykańczania poddasza płytami g-k
  • Izolacje nadmuchowe. Ocieplanie celulozą
  • Pompa ciepła w remontowanym domu. Czy to dobry pomysł?
  • Najlepsze nawierzchnie do ogrodu

Dodatki

  • "19 Krytycznych momentów budowy"
więcej
Aktualności
Wakacje to dla wielu Polaków najlepszy czas na prace remontowe. Czy Ty również zaliczasz się do grona remontowych zapaleńców? Jeśli tak, podziel się z nami swoimi planami remontowymi na najbliższy czas. Wypełnij ankietę i pobierz poradnik remontowy Muratora.
Od 28 czerwca 2015 r. budowa wolno stojącego domu jednorodzinnego – gdy jego obszar oddziaływania mieści się w całości na działce, na której został zaprojektowany – nie wymaga uzyskania decyzji administracyjnej o pozwoleniu na budowę.
Z myślą o wszystkich inwestujących w mikroinstalacje OZE, w dniach 12-13 maja 2015 r. w Warszawie, w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Instytut Energetyki Odnawialnej organizuje VIII Forum Energetyki Prosumenckiej. Tegoroczna konferencja, nad którą patronat objął również miesięcznik Murator, odbędzie się pod hasłem „Obywatel z Energią”. Serdecznie zapraszamy!
Międzynarodowe targi instalacji sanitarnych, ogrzewania, klimatyzacji i wentylacji to największe wydarzenie tej branży w Europie. Śmiało można powiedzieć, że kreuje trendy i wyznacza kierunki rozwoju. W ciągu czterech dni targi odwiedziło prawie 200 tys. osób.
Rozstrzygnięto konkurs architektoniczny DOM DOSTĘPNY na rok 2021
We wrześniu ubiegłego roku miesięcznik „Murator” ogłosił konkurs na projekt domu jednorodzinnego opracowany zgodnie z warunkami technicznymi obowiązującymi od 2021 r. Dziś prezentujemy jego laureatów. Poznaj zwycięzców konkursu DOM DOSTĘPNY na rok 2021.
Stoisko Muratora na targach BUDMA 2015
Podczas 24. edycji Międzynarodowych Targów Budownictwa i Architektury BUDMA 2015 w Poznaniu na stoisku Muratora ogłoszono wyniki konkursu DOM DOSTĘPNY na rok 2021. Odbył się również wykład "Kocham Cię, >>Życie (w architekturze"<<" oraz turniej wiedzy branżowej.
Patronaty
VI Kongres Stolarki Polskiej
W dniach 21-22 maja w Ożarowie Mazowieckim odbędzie się VI edycja Kongresu Stolarki Polskiej organizowanego przez Związek Polskie Okna i Drzwi.
BUDMA 2015 – Międzynarodowe Targi Budownictwa i Architektury
Już 10 marca zaczynają się Międzynarodowe Targi Budownictwa i Architektury BUDMA 2015. To 24. edycja największych targów branży budowlanej w Polsce. Zapraszamy na stoisko „Muratora”!
Konkursy
Jeśli marzysz o przytulnym poddaszu pełnym światła dziennego, weź udział w konkursie. Profesjonalna ekipa przyjedzie do Ciebie, ociepli dach wełną mineralną Isover i zamontuje okna dachowe Fakro.
We wrześniu ubiegłego roku miesięcznik „Murator” ogłosił konkurs na projekt domu jednorodzinnego opracowany zgodnie z warunkami technicznymi obowiązującymi od 2021 r. Dziś prezentujemy jego laureatów. Poznaj zwycięzców konkursu DOM DOSTĘPNY na rok 2021.
e-wydania
Wydania specjalne
Zrób to Sam nr 2/2015
Robi się coraz cieplej, coraz więcej czasu spędzamy w ogrodach, na tarasach i balkonach. Przypominamy więc, że warto skontrolować stan drewnianych mebli, pergoli, altanek. Gdy straciły kolor lub nie...
Zrób to Sam nr 2/2015
ABC Wykończenia Domu
Budując dom, z niecierpliwością oczekujemy na moment, gdy będzie można zacząć jego wykańczanie. Przedtem jednak czeka nas podejmowanie licznych i niełatwych decyzji. Jak się przygotować do wykończenia...
ABC Wykończenia Domu

Murator to najchętniej czytany miesięcznik dla budujących i remontujących domy. W Muratorze znajdziesz fachowe porady dotyczące nie tylko budowania i remontu domów jednorodzinnych. Podpowiadamy, jaki wybrać projekt domu, jak zabrać się za prace wykończeniowe a także jakie są najważniejsze zasady projektowania wnętrz. Murator to rzetelne artykuły na temat planowania i budowy instalacji elektrycznej, grzewczej czy wodno-kanalizacyjnej. Z miesięcznika dowiesz się, jakie wybrać urządzenia grzewcze, aby koszty ogrzewania były jak najniższe. Wyjaśniamy też, jak właściwie interpretować prawo budowlane i warunki techniczne. Jak prowadzić rozmowy z ekipą budowlaną, jak kontrolować poszczególne etapy budowy domu. Dzięki naszym poradom wybudujesz po prostu piękny i nowoczesny dom. Z Muratorem budowa domu i remont domu będą prostsze.

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.