dostępne w wersji mobile muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Sklep online Pomoc Tagi Newsletter

Murator 04/2015

  • Jak wybrać pompę ciepła? Gruntowa kontra powietrzna
  • W co wyposażyć niewielką łazienkę?
  • Z czego wybudować ściany zewnętrzne? Porównanie materiałów
  • Dachówki betonowe. Tańsze siostry dachówek ceramicznych
  • Widne poddasze. Jak zamontować okna dachowe?
  • Pomysły na tanie ogrzewanie domu. Gaz lub słońce

Dodatki

  • "Ogród dla leniwych"
więcej
Aktualności
We wrześniu ubiegłego roku miesięcznik „Murator” ogłosił konkurs na projekt domu jednorodzinnego opracowany zgodnie z warunkami technicznymi obowiązującymi od 2021 r. Dziś prezentujemy jego laureatów. Poznaj zwycięzców konkursu DOM DOSTĘPNY na rok 2021.
Podczas 24. edycji Międzynarodowych Targów Budownictwa i Architektury BUDMA 2015 w Poznaniu na stoisku Muratora ogłoszono wyniki konkursu DOM DOSTĘPNY na rok 2021. Odbył się również wykład "Kocham Cię, >>Życie (w architekturze"<<" oraz turniej wiedzy branżowej.
Każdy inwestor musi podjąć na różnych etapach budowy i wykończenia domu wiele ważnych decyzji, które rzutują na późniejsze użytkowanie budynku. W nowym cyklu "Muratora" przedstawiamy wady i zalety poszczególnych rozwiązań, ich koszty oraz doświadczenia pozostałych inwestorów. Radzimy, jak podjąć szybką i rozsądną decyzję.
Nowy cykl jest przeznaczony dla tych, którzy zastanawiają się nad modernizacją dom i jego wyposażenia. Sprawdzamy, ile dziś kosztują nowoczesność, wygoda oraz poprawienie standardu mieszkania.
Ile kosztuje budowa domu piętrowego, a ile domu z poddaszem
W odpowiedzi na artykuł „Ważne wybory. Dom z poddaszem czy piętrowy” z numeru 2/2015 „Muratora” otrzymaliśmy list od naszego Czytelnika na temat kosztów budowy domu. Zamieszczamy odpowiedź naszego eksperta, inżynier Hanny Pokulniewicz, przewodniczącej Warszawskiego Oddziału Stowarzyszenia Kosztorysantów Budowlanych. A ile kosztowała budowa Państwa domu? – zapraszamy do dyskusji.
Telewizja Budowlana Muratora - murator.tv NAGRODZONY!
Z przyjemnością informujemy, że murator.tv - Telewizja Budowlana Muratora została wyróżniona w konkursie „Dziennikarze dla klimatu" organizowanym wspólnie przez Deutsche Bundesstiftung Umwelt (DBU) i Klub Publicystów Ochrony Środowiska EKOS, przy wsparciu Ambasady Niemiec.
Patronaty
BUDMA 2015 – Międzynarodowe Targi Budownictwa i Architektury
Już 10 marca zaczynają się Międzynarodowe Targi Budownictwa i Architektury BUDMA 2015. To 24. edycja największych targów branży budowlanej w Polsce. Zapraszamy na stoisko „Muratora”!
Kampania edukacyjna „DOBRY MONTAŻ"
W grudniu 2014 roku rusza ogólnopolska kampania „Dobry montaż", której celem jest edukacja i zbudowanie świadomości inwestorów indywidualnych w zakresie dobrego montażu wyrobów stolarki budowlanej – okien, drzwi, bram, osłon i towarzyszących im rozwiązań. Organizatorem akcji jest Związek Polskie Okna i Drzwi.
Konkursy
We wrześniu ubiegłego roku miesięcznik „Murator” ogłosił konkurs na projekt domu jednorodzinnego opracowany zgodnie z warunkami technicznymi obowiązującymi od 2021 r. Dziś prezentujemy jego laureatów. Poznaj zwycięzców konkursu DOM DOSTĘPNY na rok 2021.
Pobierz bezpłatny poradnik remontowy dla wspólnot, spółdzielni mieszkaniowych i zarządców nieruchomości. Zawiera on mnóstwo przydatnych wskazówek i rad specjalistów z różnych dziedzin z zakresu technologii budowlanych, prawa, finansów, które pomogą przygotować się do remontu i ułatwią jego przeprowadzenie.
e-wydania
Wydania specjalne
"Ogród dla każdego"
Jak urządzić ogród dla każdego? W poradniku znajdują się konkretne rozwiązania oraz prawie 100 kompozycji z nazwami roślin. Wystarczy znaleźć to, co będzie najbliższe wyobrażeniom o własnym...
"Ogród dla każdego"
Zrób to Sam nr 1/2015
Moda na surowy beton we wnętrzach trwa już od dłuższego czasu i wcale nie słabnie. Wręcz przeciwnie - przybywa jego bardzo udanych imitacji.
Zrób to Sam nr 1/2015

Murator to najchętniej czytany miesięcznik dla budujących i remontujących domy. W Muratorze znajdziesz fachowe porady dotyczące nie tylko budowania i remontu domów jednorodzinnych. Podpowiadamy, jaki wybrać projekt domu, jak zabrać się za prace wykończeniowe a także jakie są najważniejsze zasady projektowania wnętrz. Murator to rzetelne artykuły na temat planowania i budowy instalacji elektrycznej, grzewczej czy wodno-kanalizacyjnej. Z miesięcznika dowiesz się, jakie wybrać urządzenia grzewcze, aby koszty ogrzewania były jak najniższe. Wyjaśniamy też, jak właściwie interpretować prawo budowlane i warunki techniczne. Jak prowadzić rozmowy z ekipą budowlaną, jak kontrolować poszczególne etapy budowy domu. Dzięki naszym poradom wybudujesz po prostu piękny i nowoczesny dom. Z Muratorem budowa domu i remont domu będą prostsze.

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.