dostępne w wersji mobile muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Bądź na bieżąco!
Zapisz się na newsletter

Murator 12/2015

  • Cztery rodziny - dwa bliźniaki. Mikroosiedle we Wrocławiu
  • Poddasze do późniejszego wykończenia
  • Nowoczesne drzwi wejściowe. Zobacz, co oferują producenci
  • Precz z hałasem. Jak wyciszyć ściany?
  • Nie bój się złodziei. Sposoby zabezpieczania domów przed włamaniem
  • Kary umowne. Co zrobić, gdy wykonawca spóźnia się z robotą?
więcej
Aktualności
W dniach 4-5 listopada w Pałacu Prymasowskim w Warszawie odbyła się konferencja budowlana Muratora "Jakość budynku: energia, klimat, komfort". Szczegółową relację z wydarzenia oraz wystąpienia wszystkich prelegentów można znaleźć na stronie http://www.muratorplus.pl/biznes/konferencja-jakosc-budynku-energia-klimat-komfort/.
Umowy deweloperskiej lepiej nie podpisywać pochopnie. Może być trudno się z niej wycofać. Jeśli deweloper nie zgodzi się na rozwiązanie kontraktu, będzie to możliwe tylko wtedy, gdy będzie można mu udowodnić niewywiązywanie się z obowiązków wskazanych w ustawie. Jakie to obowiązki?
Do październikowego numeru "Muratora" dołączyliśmy niespodziankę - praktyczny poradnik na temat planowania i urządzania nowej kuchni. Znajdziecie w nim ciekawe pomysły projektantów, modne rozwiązania, a także wiele praktycznych rad dotyczących wyboru urządzeń AGD i materiałów wykończeniowych.
Za kilka miesięcy ruszy nowy program dofinansowania termomodernizacji domów jednorodzinnych "Ryś". Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej obiecuje tym razem prostą i przyjazną dla właścicieli procedurę udzielania dotacji.
KRONIKA FILMOWA Spotkania Forum Muratora 26 września 2015
26 września odbyło się niezwykłe wydarzenie. W Pałacu Prymasowskim w Warszawie spotkało się prawie 200 osób - forumowicze Forum Muratora, redakcja, partnerzy spotkania - firmy Fakro i Isover. 6-godzinne wydarzenie rejestrowały kamery Murator.tv. Zobaczcie, jak przebiegło Spotkanie Forum.
VI spotkanie FORUM Muratora - ZDJĘCIA
Za nami VI spotkanie FORUM Muratora. Mieliśmy okazję spotkać się na żywo, zasięgnąć opinii ekspertów, podyskutować, wziąć udział w konkursach, a przede wszystkim spędzić czas w pełnej przyjaźni i ciepła atmosferze. Zobaczcie KRONIKĘ FILMOWĄ oraz zdjęcia ze spotkania Forumowiczów!
Patronaty
Startuje rywalizacja o tytuł Fasady Roku 2015!
To już dziewiąta odsłona konkursu Fasada Roku firmy Baumit. Jego ideą jest nagradzanie najładniejszych elewacji wykończonych z wykorzystaniem technologii tej firmy. Tegoroczna edycja startuje 1 września, a jej zwycięzców poznamy w pierwszej połowie 2016 r.
Podsumowanie RENEXPO® Poland 2015
Organizatorzy ogłosili, że sukcesem zakończyła się piąta edycja trzydniowych targów RENEXPO® Poland 2015. Podczas wrześniowej imprezy (22-24.09) zaprezentowało się 110 wystawców nie tylko z Polski, ale także z Niemiec, Czech, Litwy, Austrii, Holandii, Włoch oraz Chin.
Konkursy
Pokaż nam, co w mijającym roku udało Ci się zrobić w domu samodzielnie. Masz szansę wygrać zestaw narzędzi marki Dremel, niezbędny każdemu majsterkowiczowi. Zapraszamy do zabawy!
e-wydania
Wydania specjalne
Zrób to Sam nr 4/2015
Jak uniknąć pękania połączeń płyt gipsowo-kartonowych? Jak zasłonić brzydki, nierówny sufit, a co zrobić ze starymi płytkami? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań znajdziesz w naszym najnowszym...
Zrób to Sam nr 4/2015
Nowoczesny Dom
Gdyby kwestię nowoczesności domu rozpatrywać z punktu widzenia techniki, to musiałby to być dom naszpikowany elektroniką, która niemalże bezobsługowo zajmowałaby się jego funkcjonowaniem. Czy...
Nowoczesny Dom

Murator to najchętniej czytany miesięcznik dla budujących i remontujących domy. W Muratorze znajdziesz fachowe porady dotyczące nie tylko budowania i remontu domów jednorodzinnych. Podpowiadamy, jaki wybrać projekt domu, jak zabrać się za prace wykończeniowe a także jakie są najważniejsze zasady projektowania wnętrz. Murator to rzetelne artykuły na temat planowania i budowy instalacji elektrycznej, grzewczej czy wodno-kanalizacyjnej. Z miesięcznika dowiesz się, jakie wybrać urządzenia grzewcze, aby koszty ogrzewania były jak najniższe. Wyjaśniamy też, jak właściwie interpretować prawo budowlane i warunki techniczne. Jak prowadzić rozmowy z ekipą budowlaną, jak kontrolować poszczególne etapy budowy domu. Dzięki naszym poradom wybudujesz po prostu piękny i nowoczesny dom. Z Muratorem budowa domu i remont domu będą prostsze.

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.