dostępne w wersji mobile muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Sklep online Pomoc Tagi Newsletter

Murator 01/2015

  • Schody w domu – drewniane czy żelbetowe?
  • Ogrzewanie podłogowe i grzejniki. Dwa systemy ogrzewania w jednym domu
  • Bez tynku. Ceglana ściana dla ozdoby
  • Okna spełniające nowe wymagania cieplne
  • Tradycyjne kominki rozpalą atmosferę świąt
  • Prysznic bez brodzika – jak go wykonać
więcej
Aktualności
Z przyjemnością informujemy, że murator.tv - Telewizja Budowlana Muratora została wyróżniona w konkursie „Dziennikarze dla klimatu" organizowanym wspólnie przez Deutsche Bundesstiftung Umwelt (DBU) i Klub Publicystów Ochrony Środowiska EKOS, przy wsparciu Ambasady Niemiec.
W numerze 9/2014 „Muratora” ogłosiliśmy konkurs na esej, który w ciekawy sposób przedstawiałby perspektywy budownictwa jednorodzinnego w Polsce. Dziękujemy za wszystkie nadesłane prace. Prezentujemy listę laureatów.
24 września w Pałacu Prymasowskim w Warszawie odbyła się debata „Domy w 2021 roku”. Zaproszeni przez redakcję „Muratora” goście rozmawiali o przyszłości budownictwa jednorodzinnego w perspektywie planowanych zmian prawnych. Na dole artykułu znajdziesz link do zapisu dyskusji.
We wrześniowym numerze „Muratora” ogłosiliśmy ankietę dla naszych Czytelników. Prosiliśmy, aby przedstawili nam swoje wyobrażenia na temat przyszłego domu. Uczestnicy mieli odpowiedzieć między innymi na pytania, jak wybierają miejsce na dom, co w posiadaniu domu jest dla nich najważniejsze, jakie domy im się podobają, jak i z czego zamierzają budować, jakie ...
Zmiany w prawie budowlanym – list z Ministerstwa Infrastruktury i Rozwoju
Czekające nas zmiany w budownictwie jednorodzinnym były tematem zorganizowanej przez „Muratora” debaty „Domy w 2021 roku”. W dyskusję na ten ważny temat włączył się również Janusz Żbik, Podsekretarz Stanu w Departamencie Budownictwa Ministerstwa Infrastruktury i Rozwoju. W swoim liście do redaktor naczelnej „Muratora” minister wyjaśnia, jakie zmiany w prawie budowlanym będą ...
Domy-kostki po remoncie
Mogą przypominać nowoczesne wille. Z nową elewacją i zmienionym układem funkcjonalnym, otwarte na otoczenie dużymi przeszkleniami wyglądają bardzo ciekawie. Zobaczcie inspirujące przykłady domów, w których udało się to osiągnąć. W „Muratorze” 10/2014 wyjaśniamy szczegółowo, jak to zrobić.
Patronaty
Kampania edukacyjna „DOBRY MONTAŻ"
W grudniu 2014 roku rusza ogólnopolska kampania „Dobry montaż", której celem jest edukacja i zbudowanie świadomości inwestorów indywidualnych w zakresie dobrego montażu wyrobów stolarki budowlanej – okien, drzwi, bram, osłon i towarzyszących im rozwiązań. Organizatorem akcji jest Związek Polskie Okna i Drzwi.
Mr House – zagraj w budowanie domu!
W dniach 16-19 października do Essen w Niemczech zjechali się miłośnicy gier planszowych z całego globu, aby zapoznać się z nowościami na rynku. W tym roku Wydawnictwo Granna zaprezentowało nową grę, w czasie której można się wcielić w budowniczego własnego domu!
Konkursy
Miesięcznik „Murator” ogłasza konkurs na projekt domu jednorodzinnego opracowany zgodnie z warunkami technicznymi obowiązującymi od 2021 r.
e-wydania
Wydania specjalne
Zrób to Sam nr 4/2014
Coraz częściej decydujemy się na łączenie pomieszczeń. Dotyczy to zwłaszcza kuchni, którą chętnie włączamy w strefę dzienną. Jak rozebrać ścianę sprawnie i bezpiecznie?
Zrób to Sam nr 4/2014
Dom Pod Klucz
Budowanie domu w sposób tradycyjny wymaga od inwestora ogromnego zaangażowania w cały proces budowy. I trwa kilkanaście lub kilkadziesiąt miesięcy. Można ten czas skrócić, decydując się na...
Dom Pod Klucz
To, jak ostatecznie będzie wyglądało wnętrze zaprojektowane z użyciem okładziny ceramicznej, zależy w dużej mierze od umiejętności glazurnika. Dobry glazurnik przed...
W większości domów wykonuje się cokół chroniący dolną część elewacji. Pokrywa się go materiałami trwalszymi niż zastosowane wyżej. Ale można też mieć całą...
Robią to z różnych powodów. Nie tylko dlatego, że stare okna są już bardzo zniszczone, ale także w związku z rosnącymi wymaganiami. Właściciele domów...

Murator to najchętniej czytany miesięcznik dla budujących i remontujących domy. W Muratorze znajdziesz fachowe porady dotyczące nie tylko budowania i remontu domów jednorodzinnych. Podpowiadamy, jaki wybrać projekt domu, jak zabrać się za prace wykończeniowe a także jakie są najważniejsze zasady projektowania wnętrz. Murator to rzetelne artykuły na temat planowania i budowy instalacji elektrycznej, grzewczej czy wodno-kanalizacyjnej. Z miesięcznika dowiesz się, jakie wybrać urządzenia grzewcze, aby koszty ogrzewania były jak najniższe. Wyjaśniamy też, jak właściwie interpretować prawo budowlane i warunki techniczne. Jak prowadzić rozmowy z ekipą budowlaną, jak kontrolować poszczególne etapy budowy domu. Dzięki naszym poradom wybudujesz po prostu piękny i nowoczesny dom. Z Muratorem budowa domu i remont domu będą prostsze.

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.