dostępne w wersji mobile muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Bądź na bieżąco!
Zapisz się na newsletter

Murator 10/2015

  • Jak ogrzać dom? Grzejniki kontra podłogówka
  • Pomysł na ciekawe wnętrze. Wykończenie ścian płytami fasadowymi
  • Zainwestuj w dom. Doświetlenie i izolacja cieplna poddasza użytkowego
  • Dom pasywny. Czy warto wybudować go z prefabrykatów?
  • Inteligentny dom. Systemy domowej automatyki
  • Szlachetna nawierzchnia. Klinkier wokół domu

Dodatki

  • Poradnik: Urządzamy kuchnię
więcej
Aktualności
Do październikowego numeru "Muratora" dołączyliśmy niespodziankę - praktyczny poradnik na temat planowania i urządzania nowej kuchni. Znajdziecie w nim ciekawe pomysły projektantów, modne rozwiązania, a także wiele praktycznych rad dotyczących wyboru urządzeń AGD i materiałów wykończeniowych.
Za kilka miesięcy ruszy nowy program dofinansowania termomodernizacji domów jednorodzinnych "Ryś". Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej obiecuje tym razem prostą i przyjazną dla właścicieli procedurę udzielania dotacji.
26 września odbyło się niezwykłe wydarzenie. W Pałacu Prymasowskim w Warszawie spotkało się prawie 200 osób - forumowicze Forum Muratora, redakcja, partnerzy spotkania - firmy Fakro i Isover. 6-godzinne wydarzenie rejestrowały kamery Murator.tv. Zobaczcie, jak przebiegło Spotkanie Forum.
Za nami VI spotkanie FORUM Muratora. Mieliśmy okazję spotkać się na żywo, zasięgnąć opinii ekspertów, podyskutować, wziąć udział w konkursach, a przede wszystkim spędzić czas w pełnej przyjaźni i ciepła atmosferze. Zobaczcie KRONIKĘ FILMOWĄ oraz zdjęcia ze spotkania Forumowiczów!
Ile można zaoszczędzić na ogrzewaniu wody dzięki kolektorom?
Kilkaset złotych czy kilkanaście tysięcy rocznie? Ile naprawdę można oszczędzić na ogrzewaniu wody dzięki instalacji kolektorów na dachu? To zależy od tego, czym teraz grzejemy wodę.
Raport Muratora: Instalacje OZE w domach
Jak korzystać z darmowej energii? Jak pozyskać dotacje na takie instalacje? Czy to się w ogóle opłaca?
Patronaty
Kontynuacja kampanii "Dobry montaż"
Dobry montaż jest tak samo ważny jak dobry produkt – to przekaz ogólnopolskiej kampanii Związku Polskie Okna i Drzwi, której celem jest promocja prawidłowej instalacji wyrobów stolarki budowlanej.
Warsaw Build 2015
Międzynarodowe Targi Budowlane i Wnętrzarskie Warsaw Build 2015 odbędą się w dniach 16-18 września w warszawskim Centrum EXPO XXI.
Konkursy
We wrześniu ubiegłego roku miesięcznik „Murator” ogłosił konkurs na projekt domu jednorodzinnego opracowany zgodnie z warunkami technicznymi obowiązującymi od 2021 r. Dziś prezentujemy jego laureatów. Poznaj zwycięzców konkursu DOM DOSTĘPNY na rok 2021.
Pobierz bezpłatny poradnik remontowy dla wspólnot, spółdzielni mieszkaniowych i zarządców nieruchomości. Zawiera on mnóstwo przydatnych wskazówek i rad specjalistów z różnych dziedzin z zakresu technologii budowlanych, prawa, finansów, które pomogą przygotować się do remontu i ułatwią jego przeprowadzenie.
e-wydania
Wydania specjalne
Nowoczesny Dom
Gdyby kwestię nowoczesności domu rozpatrywać z punktu widzenia techniki, to musiałby to być dom naszpikowany elektroniką, która niemalże bezobsługowo zajmowałaby się jego funkcjonowaniem. Czy...
Nowoczesny Dom
Instalacje w domu
Interaktywny poradnik na temat najważniejszych instalacji stosowanych w domach jednorodzinnych – tych niezbędnych do mieszkania i takich, w które warto zainwestować, by podnieść jego...
Instalacje w domu

Murator to najchętniej czytany miesięcznik dla budujących i remontujących domy. W Muratorze znajdziesz fachowe porady dotyczące nie tylko budowania i remontu domów jednorodzinnych. Podpowiadamy, jaki wybrać projekt domu, jak zabrać się za prace wykończeniowe a także jakie są najważniejsze zasady projektowania wnętrz. Murator to rzetelne artykuły na temat planowania i budowy instalacji elektrycznej, grzewczej czy wodno-kanalizacyjnej. Z miesięcznika dowiesz się, jakie wybrać urządzenia grzewcze, aby koszty ogrzewania były jak najniższe. Wyjaśniamy też, jak właściwie interpretować prawo budowlane i warunki techniczne. Jak prowadzić rozmowy z ekipą budowlaną, jak kontrolować poszczególne etapy budowy domu. Dzięki naszym poradom wybudujesz po prostu piękny i nowoczesny dom. Z Muratorem budowa domu i remont domu będą prostsze.

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.