dostępne w wersji mobile muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Bądź na bieżąco!
Zapisz się na newsletter

Murator 09/2015

  • Wełna czy styropian. Co wybrać do izolacji domu?
  • Jakie płytki wybrać do wykończenia łazienki?
  • Dach z nieograniczonym widokiem. Największe okna połaciowe
  • Domy z materiałów drewnopochodnych. Prefabrykacja inaczej
  • Kolektory słoneczne. Czy warto je stosować?
  • Drewniany taras. Najlepsze deski do jego budowy

Dodatki

  • Raport Muratora. Instalacje OZE w domach
więcej
Aktualności
Kilkaset złotych czy kilkanaście tysięcy rocznie? Ile naprawdę można oszczędzić na ogrzewaniu wody dzięki instalacji kolektorów na dachu? To zależy od tego, czym teraz grzejemy wodę.
Jak korzystać z darmowej energii? Jak pozyskać dotacje na takie instalacje? Czy to się w ogóle opłaca?
Ekipa fachowców z wełną do ocieplenia poddasza oraz oknami dachowymi pojawi się niedługo w domu na Mazurach. Konkurs został rozstrzygnięty.
Spotkanie użytkowników Forum Muratora, redakcji i ekspertów to wydarzenie niezwykłe. Jest okazja poznać się w realu, zasięgnąć opinii ekspertów, a także zwiedzić Warszawę. Gorąco zapraszamy, także z dziećmi, na spotkanie w pięknych wnętrzach Pałacu Prymasowskiego w Warszawie.
Miesięcznik "Murator" ma swój profil na Facebooku!
Dobra wiadomość dla Czytelników, dla których lajkowanie i wpisywanie komentarzy jest codziennością - można nas znaleźć na FB! W ten sposób łatwiej będzie nam się kontaktować. Pierwsi polubili nas zainteresowani budową domku ogrodowego, którego projekt zamieściliśmy w lipcowym "Muratorze". Zobaczcie, jakie zdjęcia nam przysłali: https://www.facebook.com/magazyn ...
Zgłoszenie budowy w nowym prawie budowlanym
Nowelizacja prawa budowlanego przyniosła zmiany. Jeśli wybudowanie domu jednorodzinnego nie ogranicza możliwości zagospodarowania sąsiednich działek, inwestor może wybrać, czy woli skorzystać z uproszczonej procedury zgłoszenia, czy wystąpić o wydanie decyzji administracyjnej o pozwoleniu na budowę. Dotyczy to większości domów wolno stojących. Natomiast budowa budynków bliźniaczych i szeregowych zawsze wymaga pozwolenia.
Patronaty
Mistrzostwa Polski Branży Budowlanej w Żeglarstwie Morskim
Już po raz ósmy miłośnicy żeglarstwa wystartują w Mistrzostwach Polski Branży Budowlanej w Żeglarstwie Morskim. Tegoroczne regaty odbędą się tradycyjnie w Chorwacji, w terminie 05-12 września 2015. Do udziału w nich zaprasza FAKRO Sailing Team.
Relacja z VIII Forum Energetyki Prosumenckiej
W maju byliśmy gośćmi VIII Forum Energetyki Prosumenckiej zorganizowanego przez Instytut Energetyki Odnawialnej. Wiodącym tematem była oczywiście niedawno uchwalona ustawa o odnawialnych źródłach energii i wprowadzona do niej w ostatniej chwili tak zwana poprawka prosumencka przyznająca taryfy gwarantowane dla mikroprosumentów (źródła energii do 10 kW).
Konkursy
Nowatorskie okna uchylno-obrotowe preSelect polecane przez firmę Fakro zapewniają naturalne światło i wygodę otwierania. Dowiedz się więcej. Możesz wygrać okno o wartości 2133 zł!
We wrześniu ubiegłego roku miesięcznik „Murator” ogłosił konkurs na projekt domu jednorodzinnego opracowany zgodnie z warunkami technicznymi obowiązującymi od 2021 r. Dziś prezentujemy jego laureatów. Poznaj zwycięzców konkursu DOM DOSTĘPNY na rok 2021.
e-wydania
Wydania specjalne
Zrób to Sam nr 3/2015
Lato to czas, kiedy wielu z nas podejmuje się remontu. Czasem dużego, połączonego z modernizacją domu, niekiedy małego, sprowadzającego się do pomalowania ścian, renowacji mebli albo posadzek. A może w...
Zrób to Sam nr 3/2015
Okna, Drzwi i Bramy Garażowe
Zakup okien do domu zawsze wzbudzał wiele emocji, bo były i są nie tylko elementem konstrukcyjnym, ale także estetycznym. To one wpuszczają światło, pozwalają wyjrzeć na zewnątrz i otworzyć dom na...
Okna, Drzwi i Bramy Garażowe

Murator to najchętniej czytany miesięcznik dla budujących i remontujących domy. W Muratorze znajdziesz fachowe porady dotyczące nie tylko budowania i remontu domów jednorodzinnych. Podpowiadamy, jaki wybrać projekt domu, jak zabrać się za prace wykończeniowe a także jakie są najważniejsze zasady projektowania wnętrz. Murator to rzetelne artykuły na temat planowania i budowy instalacji elektrycznej, grzewczej czy wodno-kanalizacyjnej. Z miesięcznika dowiesz się, jakie wybrać urządzenia grzewcze, aby koszty ogrzewania były jak najniższe. Wyjaśniamy też, jak właściwie interpretować prawo budowlane i warunki techniczne. Jak prowadzić rozmowy z ekipą budowlaną, jak kontrolować poszczególne etapy budowy domu. Dzięki naszym poradom wybudujesz po prostu piękny i nowoczesny dom. Z Muratorem budowa domu i remont domu będą prostsze.

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.