dostępne w wersji mobile muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Sklep online Pomoc Tagi Newsletter

Murator 09/2014

  • Poznaj 21 pomysłów na wykończenie ścian wewnętrznych
  • Dom jak nowy – modernizacja systemu grzewczego
  • Z czego wymurować ściany zewnętrzne
  • Jak się robi bonie w ścianie
  • Ranking paliw. Które są najtańsze
  • Jak zrobić strudnie na własnej działce

Dodatki

  • „Fotowoltaika w domu”
więcej
Aktualności
...czyli muratorowy przegląd nowych domów. Są one z różnych regionów Polski i reprezentują różne style. Łączy je to, że pokazywaliśmy je na łamach miesięcznika i że stanowią dla nas pozytywne przykłady budynków, z których powstania mogą się cieszyć nie tylko mieszkańcy.
Negocjujesz cenę, zawierasz umowę z wykonawcą, masz problemy na budowie - zobacz, jakie są prawidłowe odpowiedzi i reakcje inwestora.
Byliśmy dla Was na Targach Budowlanych BUDMA. Z kamerą odwiedziliśmy stoiska firm, by zapytać, jakie mają nowości, w jakim kierunku rozwija się dana branża. Zobaczcie cykl wywiadów o nowościach i trendach budowlanych 2014! 
Byliśmy dla Was na Targach Budowlanych BUDMA. Z kamerą odwiedziliśmy stoiska firm, by zapytać, jakie mają nowości, w jakim kierunku rozwija się dana branża. Zobaczcie cykl wywiadów o nowościach i trendach budowlanych 2014! Zaprasza murator.tv - Telewizja Budowlana Muratora.
Pogotowie Budowlane Muratora - już działa i czeka na zgłoszenia
Masz problem ze swoim domem? Może wezwiesz Pogotowie Budowlane Muratora? Napisz na adres: forum@murator.com.pl. Jeśli będziemy w stanie pomóc, przyjedziemy z ekspertem, a film z wizyty pomoże także innym. Zapewniamy anonimowość!
Ogłoszenie wyników plebiscytu DOMATOR 2013
Plebiscyt Czytelników „Muratora” i Muratordom.pl DOMATOR 2013 – Najlepsze materiały i produkty do wykończenia domu został rozstrzygnięty. Wczoraj na targach Budma ogłoszono wyniki konkursu. Zobacz, komu przyznano nagrody!
Patronaty
Warsaw Build 2014 – dla fachowców i klientów indywidualnych
W dniach 18-20 września w EXPO XXI w Warszawie odbędzie się druga edycja Międzynarodowych Targów Budowlanych i Wnętrzarskich Warsaw Build 2014. W tym roku impreza powraca do stolicy w nieco odmienionej formule – ostatni dzień będzie przeznaczony nie tylko dla sektora B2B, ale też B2C.
Technologia jutra dostępna już dzisiaj – III Kongres PORT PC
23 września odbędzie się III Kongres Polskiej Organizacji Rozwoju Technologii Pomp Ciepła (PORT PC). Hasłem przewodnim będzie konferencji będzie „Technologia jutra dostępna już dzisiaj”. Serdecznie zapraszamy!
Konkursy
Murator zaprasza wszystkich zainteresowanych budową własnego domu do udziału w ankiecie. Wystarczy odpowiedzieć na pytania zawarte w kwestionariuszu. Zajmie to kilka minut, a wszyscy respondenci otrzymają upominki. Najpełniejsze i najciekawsze odpowiedzi na pytanie otwarte zostaną nagrodzone. Do wygrania 20 myjek ciśnieniowych Kärcher.
Redakcja miesięcznika „Murator” ogłasza konkurs na esej: Dom polski 2021. Zapraszamy do udziału wszystkich, którzy chcą i potrafią pisać o domach, architekturze i budowaniu: projektantów i studentów architektury, wydziałów nauk technicznych lub humanistycznych, dziennikarzy zainteresowanych problematyką, praktyków...
e-wydania
Wydania specjalne
Nowoczesne Instalacje
Każdy dom jest inny. Różne są też oczekiwania i możliwości finansowe jego mieszkańców. Dlatego instalacje powinno się „szyć na miarę domu”. Priorytetem zawsze jest zapewnienie...
Nowoczesne Instalacje
Nowy Dach
Dach wieńczy dom. To on w istotny sposób określa wygląd budynku i nadaje mu tradycyjny lub nowoczesny charakter. Od kąta jego nachylenia, barwy i rodzaju pokrycia zależy to, czy stanie się...
Nowy Dach
Nadbudowa czy powiększenie domu? Decydować mogą względy formalne, wielkość i sąsiedztwo działki. Każda rozbudowa wymaga pozwolenia, więc trzeba przede wszystkim spraw - dzić,...
Drewno klejone to budulec wysokiej jakości, stosunkowo mało u nas popularny. Jest lekkie i ma znacznie wyższą wytrzymałość mechaniczną niż drewno budowlane stosowane...
Stal i beton – dwa materiały o całkowicie odmiennych właściwościach, które tworzą niezastąpiony w nowoczesnym budownictwie duet. Jest on z powodzeniem wykorzystywany...

Murator to najchętniej czytany miesięcznik dla budujących i remontujących domy. W Muratorze znajdziesz fachowe porady dotyczące nie tylko budowania i remontu domów jednorodzinnych. Podpowiadamy, jaki wybrać projekt domu, jak zabrać się za prace wykończeniowe a także jakie są najważniejsze zasady projektowania wnętrz. Murator to rzetelne artykuły na temat planowania i budowy instalacji elektrycznej, grzewczej czy wodno-kanalizacyjnej. Z miesięcznika dowiesz się, jakie wybrać urządzenia grzewcze, aby koszty ogrzewania były jak najniższe. Wyjaśniamy też, jak właściwie interpretować prawo budowlane i warunki techniczne. Jak prowadzić rozmowy z ekipą budowlaną, jak kontrolować poszczególne etapy budowy domu. Dzięki naszym poradom wybudujesz po prostu piękny i nowoczesny dom. Z Muratorem budowa domu i remont domu będą prostsze.

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody MURATOR S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody MURATOR S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.